Co to jest Content Marketing

Content to szerokie pojęcie, zawierające w sobie blogi, infografiki, video, e-maile, e-książki, aktualizacje mediów społecznościowych, a przede wszystkim tekst na swojej stronie. Content jest wszędzie – lecz w różnej formie.
Dlatego tak ważne jest, aby dostosować swoją strategię marketingową zarówno do otoczenia konkurencji, ale również swoich strategicznych celów publikacji contentu w sieci – który powinien być spójny, autentyczny oraz unikalny (nigdzie wcześniej nie występujący, niekopiowany) oraz co istotne zrozumiały i dopasowany dla Twojej grupy docelowej.content_marketing_agencja_internetowa_wroclaw


korzysci_z_content_marketinguDlaczego potrzebujesz Content Marketingu?

Każdy Klient szukając odpowiedniego dla nich produktu/ usługi poszukuje wartościowych informacji na ich temat, które zaspokoją chęć wiedzy na nurtujące ich pytania. Stąd przychodzi Content Marketing, który ma za zadanie spełnić oczekiwania odbiorców w zakresie informacji o danym wyrobie, bądź usłudze.
Nasi eksperci pomogą Twojej organizacji w określeniu i realizacji strategicznych punktów Content Marketingu dla Twojego biznesu przez pryzmat branży w której funkcjonujesz.Jak Content Marketing może pomóc Ci w zwiększeniu ilości Klientów?

Content Marketing to obszerna dziedzina kreowania pozytywnego wizerunku organizacji w sieci za pomocą generowania wartościowych treści (występujących w różnych formach). Pomaga on w budowaniu autorytetu i świadomości o danym produkcie/ usłudze lub marce. Tworzenie dobrych treści, których mogą szukać Twoi odbiorcy (w zależności od branży) może sprawić, że sprawnie i nieszablonowo opisany produkt lub usługa zachęcą Twojego odbiorcę do zakupu. Content Marketing (marketing treści) może też w znaczny sposób uzupełniać marketing cyfrowy, który ma swoje ograniczenia, bazując głównie na technologii – wartościowa treść wzbogaca, dając tym samym spójną koncepcję kształtowania wizerunku organizacji online.

Zwiększenie sprzedaży dzięki Content Marketing

Klienci poszukując odpowiedniego produktu/ usługi jak wskazują badania, kierują się opiniami, recenzjami, pozytywnym wizerunkiem – taką rolę spełnia Content Marketing – tworzy unikalne treści, które efektywnie opisując Twój produkt lub usługę wywierają wpływ na odbiorcę, zwiększając tym samym możliwość zakupu.wplyw_content_marketingu_na_sprzedaz


uslugi_content_marketing_wroclaw


Nasza oferta:

Pomagamy naszym Klientom stworzyć strategię działań Content Marketingowych, opracowaną w sposób spójny i efektywny dla Twojej organizacji. Gwarantujemy kompleksowe doradztwo, mając na uwadze rozwój działalności biznesu naszych partnerów.
Przykładowa strategia Content Marketingowa:

 • Analiza otoczenia biznesowego Twojej organizacji
 • Przyjęcie istotnych kanałów Content Marketingowych: video, e-booki, blogi, webinary, case study, zestawienia, rankingi, etc.
 • Tworzenie i dystrybucja treści w mediach społecznościowych m.in.: Facebook, Twitter, Google+, Linkedin, YouTube i wiele innych
 • Weryfikacja i analiza skuteczności prowadzonych działań
 • Rekomendacje dalszego doskonalenia działań


Jak prowadzić Content Marketing w firmie


Content Strategia

Dostosowujemy strategię kampanii tworzenia treści do wymagań otoczenia Twojego biznesu oraz Twoich własnych oczekiwań - bo wiemy, że nie ma jednej sprawdzonej metody, tylko do każdego projektu podchodzimy indywidualnie.

Pisanie i edycja

Nasi copywriterzy i specjaliści z innych dziedzin tworzą treści w oparciu o wypracowane wytyczne na etapie ustalania strategii pod konkretny projekt. Mogą to być m.in. blogi, białe księgi, artykuły eksperckie, infografiki, case study, recenzje, video i wiele innych.

Dystrybucja treści

Nawiązaliśmy stałą współpracę z przedstawicielami blogów oraz platformami do publikacji treści. Nasi copywriterzy tworzą eksperckie artykuły, które dystrybuujemy do najbardziej cenionych kanałów publikacji contentu, które zwiększają świadomość o Twoim biznesie.

Utrwalanie i odświeżanie treści

Wiemy jak bardzo ważna jest aktualna treść, dlatego dokładamy wszelkich starań, by nasze historyczne artykuły były na czasie i nie traciły na swojej wartości. Wiemy ile z punktu widzenia SEO, wartości mają artykuły z historią - dlatego ich nie usuwamy, lecz jedynie aktualizujemy.
4x
Wzrost słów kluczowych w rankingu


298%
Wzrost w wynikach wyszukiwania


440%
Wzrost w TOP10


129%
Wzrost czasu odwiedzin
Opinienaszych Klientów


W swojej ofercie mamy szeroki wachlarz usług związanych z takimi obszarami, jak projektowanie stron i sklepów internetowych pod kątem SEO oraz zgodnie z najwyższymi standardami użyteczności i przyjazności użytkownikom, Pay Per Click (AdWords), marketing afiliacyjny, audyty stron internetowych, optymalizacja mediów społecznościowych czy prowadzenia spersonalizowanych kampanii e-mail marketingu.


 • Zespół Penguinbehaviour przygotował kompleksowe rozwiązanie dla naszego biznesu - stworzyli nam stronę internetową wraz z przygotowaniem treści i identyfikacji wizualnej. Tworzone unikatowe treści zaskoczyły nas samych wysokim poziomem merytorycznym. Zawsze przygotowani fachowcy, chętnie udzielający porad i wskazówek.

  Piotr Olkowski
  Piotr Olkowski
  Innocert
 • Polecamy agencję internetową Penguinbehaviour jako rzetelnego partnera biznesowego, który kompleksowo obsługuje naszą kancelarię pod kątem marketingu w wyszukiwarkach, tworząc od podstaw wizję naszej kancelarii i jej widoczności w sieci.

  Jacek Przywóski
  Jacek Przywóski
  Wspólnik w Kancelarii prawnej Aquila & Przywóski


Zamówdarmową wycenę


Imię i nazwisko*

Nr tel.*

Twój e-mail*

Adres Twojej strony www

W czym możemy Ci pomóc?

 


Wyślij