Marketing dla biznesu lokalnego

Marketing lokalny jest kluczowym elementem każdej udanej, kompleksowo przygotowanej strategii z zakresu marketingu internetowego. Dla firmy z wieloma oddziałami lub korporacji szukających większej liczby klientów na rynkach lokalnych, na których najbardziej zależy – tradycyjne podejście do SEO nie wystarczy. W rzeczywistości, marketing ukierunkowany na lokalnych odbiorców wymaga gruntownie przygotowanej strategii, dostosowanej do trendów i realiów na konkretnym terenie.
Podejście do marketingu lokalnego przez biznes powinien być integralną częścią całościowej koncepcji prowadzenia działań online każdego biznesu, dając tym samym wzrost świadomości marki na rynku lokalnym, zwiększenie lojalności Klientów do produktu lub usługi, co w rezultacie przyniesie zwiększenie sprzedaży organizacji i może wpłynąć na nieustanny rozwój.marketing_dla_biznesu_lokalnego

Realizowane procesy

Zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi technikami efektywnego prowadzenia marketingu dla prowadzenia biznesu lokalnego.

LOKALNE SEO

KATALOGI FIRM

WSPOMNIENIA O FIRMIE

OPINIE I RECENZJE

LOKALNE PPC


Nasze usługi dla biznesu lokalnegoOptymalizacja SEO pod kątem wyszukiwania lokalnego

Przeprowadzenie audytu SEO i optymalizacji (m.in. meta tagi, geositemapa KML, zakładka “kontakt”, NAP (Name Adress Phone), czy Google Moja Firma) pod kątem wyszukiwania lokalnego jest jednym z pierwszych kroków jakie nasza agencja podejmuje przy wdrażaniu kompleksowej strategii marketingu lokalnego dla przedsiębiorstw.
Weryfikujemy stan indeksowania witryny i potencjalne problemy z tym związane, sprawdzamy czy strona Klienta jest przyjazna urządzeniom mobilnym. Jesteśmy świadomi, że coraz mocniej konkretnych usług szuka się za pomocą urządzeń mobilnych, dlatego tak ważne jest dostosowanie swojej strony do wyświetlania na innych urządzeniach niż tylko komputer.
Znamy potencjał tkwiący w rozwoju przedsiębiorstw na rynku lokalnym i wiemy, że odpowiednio przeprowadzona kampania SEO w tym zakresie, stanowi podstawę do rozwoju Twojej organizacji. Zwiększ swoją widoczność lokalnie i daj się odnaleźć potencjalnym Klientom!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O SEO

metody_promocji_dla_małych_srednich_firm


promocja_firm_w_katalogach


Listy lokalnych przedsiębiorców – katalogi

Zakładamy profile w serwisach listujących lokalnych przedsiębiorców, przez co zwiększamy potencjał wyświetlania w wynikach wyszukiwania Twojego lokalnego biznesu. Istotne z punktu widzenia lokalnego wyszukiwania danej usługi przez użytkownika jest zróżnicowanie informacji o danej organizacji. Tworzenie wizytówek w katalogach przedsiębiorców wraz z zakresem prowadzonej działalności i podaniem adresem strony www i danych kontaktowych, może ułatwić dotarcie do Ciebie potencjalnym Klientom.Lokalne PPC

Prowadzimy kampanie AdWords dedykowane lokalnym przedsiębiorcom, którzy chcą natychmiast zaistnieć wysoko w wynikach wyszukiwania.
Lokalne PPC to szybki sposób na rozreklamowanie swojego biznesu w sieci i spora szansa na przyciągnięcie nowych Klientów, którzy do tej pory nie dostrzegali Cię. Zawężamy kampanie tylko do geograficznego położenia (miasta i okolic) Twojego biznesu, aby w ten sposób docierać do użytkowników, którzy najbardziej mogą być zainteresowani Twoimi produktami lub usługami.
Optymalizujemy cały proces prowadzenia kampanii, dzięki temu dajemy szanse na zwiększanie zysków Twojego biznesu, jednocześnie zmniejszając koszty promocji w internecie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PPC
adwords_dla_małych_srednich_firm


promocja_malych_srednich_firm_w_social_media


Social Media Marketing

Jak większość społeczeństwa, zapewne i Twoi Klienci korzystają z mediów społecznościowych. Dlatego w ofercie posiadamy obsługę kanałów Social, aby móc wchodzić w interakcję, rozmowę na temat oferowanych produktów/ usług.
Zwiększamy świadomość Klientów wobec marki Klienta, sprawiamy, że będzie on mógł dyskutować na tematy związane z działalnością przedsiębiorców.
Nasi pracownicy dobiorą dla Ciebie najlepsze rozwiązania i platformy, na których warto żebyś się pojawiał i stale informował swoich Klientów o swojej działalności.

Wizerunek i opinie

Wiemy jak ważne są pozytywne opinie na temat danego produktu, bądź usługi – znacząca ilość użytkowników internetu zanim dokona zakupu, czyta właśnie opinii i recenzji, aby utwierdzić się w słuszności swojego wyboru. Media społecznościowe, serwisy branżowe oraz same wyniki wyszukiwania są najlepszym miejscem do publikowania pozytywnych ocen wobec usług lub wyrobów naszych Klientów. Oferujemy swoim Klientom monitoring oraz wspieranie pozytywnego wizerunku dzięki kompleksowej obsłudze Social Media + SEO + Content Marketing.Jesteś małym przedsiębiorcą i nie masz jeszcze swojego biznesu przeniesionego do internetu?

Możemy stworzyć od podstaw Twój biznes online! Zapoznaj się z poniższymi etapami zaistnienia w sieci.


WYBÓR DOMENY


wybor_domeny_strony_www_dla_firmy

Jeśli myślisz o uruchomieniu swojego biznesu w internecie, znalezienie łatwej do zapamiętania, a jednocześnie unikalnej nazwy domeny będzie świetnym sposobem na promocję Twojej działalności w internecie. Ważne by domena zaciekawiała i zachęcała potencjalnych Klientów do odwiedzenia Twojej wizytówki online.
Oto kilka wskazówek, jak wybrać dobrą domenę:


 • Łatwo zapadająca w pamięć
 • Dopasowana do profilu działalności
 • Łatwa do wypowiedzenia
 • Unikająca myślników
 • Unikająca długich lub zbyt ogólnych nazw
 • Zawierających nieodpowiednie słowa kluczowe

Najważniejsze, aby Twój wybór odzwierciedlał działalność Twojego biznesu (może to być nazwa obcojęzyczna). Kieruj się prostotą i pozytywnym odbiorem przez Twoich potencjalnych Klientów.
Na Państwa życzenie możemy zaproponować kilka wersji nazwy domeny.


WYBÓR SERWERA


jak_wybrac_serwer_dla_strony_www

Weryfikacja Twoich wymagań

Przy wyborze serwera należy spojrzeć na obecne wymagania, ale również wziąć pod uwagę konieczność posiadania rezerwy. Dlatego zalecamy wybór kont o co najmniej średnich parametrach.

Wybór typu serwera

Istnieją 3 typy serwerów do wyboru: dzielone z innymi użytkownikami, wirtualne oraz dedykowane. Należy spojrzeć na skalę swojego biznesu i potencjalny ruch na stronie internetowej.


Porównanie atrybutów serwera

Należy porównać m.in. takie cechy jak pojemność, przepustowość, zabezpieczenia, aktualność obsługiwanych skryptów, baz danych, jak i maksymalne obciążenie i limit procesów.

Zamówienie serwera

Po wyborze odpowiedniego serwera każdy użytkownik otrzymuje drogą mail’ową wszelkie dostępy i upoważnienia do korzystania z zasobów serwera.

TWORZENIE STRONY WWW


tworzenie_responsywnych_stron_www_wroclaw

Planowanie

Etap planowania tworzenia stron www jest jednym z najważniejszych momentów zarządzania projektem. Wtedy właśnie zapadają najważniejsze decyzje dla realizacji całego projektu.

Tworzenie

Etap projektowania serwisu internetowego to wdrożenie większości rozwiązań przedstawionych na etapie planowania projektu. Wtedy powstają też makiety funkcjonalne oraz zarys graficzny.


Prace rozwojowe

Prace rozwojowe obejmują swoim zakresem większość prac programistycznych, wtedy też implementowana zostaje treść, zarys graficzny oraz wszelka funkcjonalność serwisu zostaje przeniesiona do działającego systemu.

Uruchomienie systemu

W tej fazie następuje praktyczne uruchomienie serwisu internetowego do publicznego wglądu. Wtedy też ostatecznego kształtu nabierają wszystkie detale, w których istotną rolę nabiera User Experience i User Interface.

OPTYMALIZACJA I POZYCJONOWANIE (SEO)uslugi_seo_wroclaw

Analiza słów kluczowych

Badanie rynku i branży w celu weryfikacji, jakimi metodami posługują się użytkownicy szukający firm Twojej branży. Sprawdzamy słowa kluczowe dostosowane do wymagań otoczenia Twojego biznesu, które zawarte są w treści danej witryny.

On-Page SEO

Optymalizacja SEO obejmuje swoim zasięgiem m.in. takie działania jak weryfikacja trendów i konkurencyjności a następnie wykorzystanie słów kluczowych i ich umieszczanie w treści, czytelność całego tekstu, tworzenie czytelnych i dopasowanych nagłówków, tworzenie przyjaznych adresów URL oraz optymalizacja meta tagów.


Link Building

Eksperci Penguinbehaviour ds. linkbuildingu skupiają się na tworzeniu wysokiej jakości linków przychodzących do stron Klientów, które w dużej mierze odpowiadają za skuteczność prowadzonej kampanii SEO.

Usługi lokalnego SEO

Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu SEO dla prowadzenia biznesu lokalnego. Zadbamy o opinie, oceny, recenzje na temat naszych Klientów oraz przeprowadzimy kompleksową optymalizację usługi Google Moja Firma i PPC lokalnego.Opinienaszych Klientów


W swojej ofercie mamy szeroki wachlarz usług związanych z takimi obszarami, jak projektowanie stron i sklepów internetowych pod kątem SEO oraz zgodnie z najwyższymi standardami użyteczności i przyjazności użytkownikom, Pay Per Click (AdWords), marketing afiliacyjny, audyty stron internetowych, optymalizacja mediów społecznościowych czy prowadzenia spersonalizowanych kampanii e-mail marketingu.


 • Dzięki agencji internetowej Penguinbehaviour z Wrocławia zwiększyliśmy rozpoznawalność naszej firmy w internecie. Solidni fachowcy, zawsze rzetelnie wyjaśniają wszelkie krytyczne punkty pozycjonowania i innych form reklamy w internecie.

  Piotr Wawrzyniak
  Piotr Wawrzyniak
  Business Management Network


Zamówdarmową wycenę


Imię i nazwisko*

Nr tel.*

Twój e-mail*

Adres Twojej strony www

W czym możemy Ci pomóc?

 


Wyślij